partneři

Uni-Tage: Jazyková a kulturní animace

Ve dnech 19. a 21. června 2016 jsme v prostorách Filozofické fakulty UJEP přivítali několik tříd z ústeckého Gymnázia dr. Václava Šmejkala, kteří si vyzkoušeli, jak vypadají univerzitní semináře, prověřili své znalosti němčiny a absolvovali několik animačních aktivit. Tato akce současně posloužila pro ozkoušení vznikajících animačních materiálů na různá atraktivní témata. Na programu byly:

  • seminář k starší německé literatuře z Českých zemí s možností prohlédnout si originální německé tisky ze 17. a 18. století (Jan Kvapil)
  • geocachingová znalostní hra (off line) v Rakouské knihovně (součást Vědecké knihovny UJEP) o rakouské vlastivědě (Jan Kvapil, Karin Wozonig)
  • seminář o germanismech v českém jazyce s kvízem (Jan Kvapil, Adéla Bierbaumer)
  • další témata z nabídky: Rakouská literatura (Karin Wozonig), Stanice fonetika (Andrea Frydrychová), Jazykové hry (Katrin Ankenbrand) a Pohádky bratří Grimmů (Veronika Jičínská)
Nabídka: Učíte německý jazyk na střední škole a chtěli byste svým žákům a žákyním nabídnout atraktivní motivační akci tohoto typu? Napište na e-mail ceproniv@ujep.cz a domluvte si termín své návštěvy.
Akce se uskutečnila s laskavou podporou Evropské unie (Fond malých projektů Euroregionu Elbe/Labe).Zpět

Katedra germanistiky FF UJEP
Pasteurova 13
400 96 Ústí nad Labem
Mgr. Jan Kvapil, Ph.D. (koordinátor centra)
místnost B 112

E-mail: ceproniv@ujep.cz
Tel.: 475 286 482
Tel.: 732 921 250 (mobil)

V tomto letním semestru (do 20. května 2017) Vám jsme k dispozici:

ČT 13:00-14:00

Jinak dle předchozí telefonické nebo e-mailové domluvy.

 
partneri