Česko-německá debata: Děti ve světě dnešních digitálních médií

Nad aktálním tématem vlivu digitálních médií na nejmladší generaci v ústecké Galerii Hraničář v podvečer dne 5. prosince 2018 debatovali německý novinář a mediální expert Thomas Feibel, který spravuje dětskou mediální kancelář v Berlíně a publikuje pro společnosti Stiftung Warentest, c’t , T-Online, Family & Co, Stafette, Der Spiegel a mnoho dalších. Pracuje pro Deutschlandradio, WDR a RBB-Fernsehen, a ředitel Národního centra bezpečnějšího internetu (NCBI) Jiří Palyza, jenž pracuje pro NCBI od roku 2010, nicméně s centrem bezpečnějšího internetu spolupracoval již dříve především v oblasti realizace některých z jeho osvětových kampaní. V souvislosti s jeho technickým vzděláním se jeho zájem často obracel směrem k problematice online a kybernetické bezpečnosti.

Debatu moderovala studentka ústecké katedry germanistiky Denisa Kubíková, tlumočení se ujala rovněž studentka katedry germanistiky Helena Horáková.

Blog studentky katedry germanistiky Terezy Kandlerové (s odkazem na video-záznam debaty)

Debata byla uspořádána ve spolupráci Veřejného sálu Hraničář, Collegia Bohemica, Katedry germanistiky FF UJEP a metodického centra CEPRONIV.

Debata byla podpořena z fondů Evropské unie (Fond malých projektu Euroregionu Elbe/Labe).