Motivační soutěž pro žáky SŠ: Be cool, sprich Deutsch!

Ve čtvrtek 24. listopadu budova Filozofické fakulty znatelně omládla, ovšem ne kvůli nedávné rekonstrukci budovy, nýbrž díky 150 žákům z vybraných středních škol z Ústí, Děčína a Teplic, kteří se zde zúčastnili motivační akce nazvané Be cool, sprich Deutsch. Začínající i pokročilejší "němčináři" si tak zde na několika místech ozkoušeli své znalosti němčiny a při tom zjistili, že němčina může být nejen užitečná, ale i zábavná. Tato motivační akce byla realizována ve spolupráci Katedry germanistiky FF UJEP Ústí nad Labem s Evropským centrem jazykových zkoušek (ELEC). "Úlohy pro teenagery byly inspirovány např. anglicismy v němčině či zkratkami používanými v sms-zprávách. Jednotlivá stanoviště, u kterých pomáhali studentky a studenti germanistiky, byla rozmístěna na klíčových místech, jako je např. germanistická mediotéka nebo studovna historie," přiblížila organizátorka akce Monika Vrbová (ELEC). "Věřím, že i třeba tímto hravým způsobem přispějeme k popularizaci německého jazyka v našem regionu. Současně mě ale i těší, že se vlastně jedná o vůbec první akci, na které participuje námi právě zakládané Centrum pro podporu výuky německého jazyka a interkulturního vzdělávání CEPRONIV," uvedla vedoucí katedry doc. Renata Cornejo.