Hry ve vyučování NJ

Nakladatelství Hueber Verlag ve spolupráci s Centrem pro podporu výuky německého jazyka při katedře germanistiky FF UJEP si Vás dovoluje pozvat na metodicko-didaktický seminář pro učitele německého jazyka všech typů škol.

Termín:12. 10. 2022

Čas: 11:00 – 14:15 h

Téma: Hry ve vyučování NJ

Lektorka: PhDr. Veronika Hutarová

Místo konání:

Filozofická fakulta
Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem

Místnost A306

Účastníci semináře obdrží propagační dárky a certifikát.

Za seminář se nevybírá žádný poplatek. Seminář je akreditován MŠMT.

Online přihláška

V případě zájmu prosíme o vyplnění přihlášky nejpozději do 30.9.2022. Přihláška je závazná a vzhledem k omezenému počtu míst se semináře nelze zúčastnit bez předchozího přihlášení. V případě, že se nebudete moci na seminář dostavit, prosíme o co nejrychlejší informaci, abychom mohli uvolněné místo nabídnout náhradníkům

-------------------------------------------------------

Hry ve vyučování NJ

Po náročné době opakovaně se vyskytující distanční a hybridní výuky je velmi důležité využít možností prezenční výuky v maximální míře k tomu, aby si žáci obnovili a dále rozvíjeli komunikační kompetenci.   K tomu se výborně jako prostředek hodí hry, které navíc mají i silnou motivační funkci hlavně tím, že rozvíjejí kreativitu a emocionální stránku učení. V neposlední řadě umožňují žákům využít získané jazykové dovednosti, poskytují podněty k mluvení, trénují strategické myšlení a kompetenci k řešení problémů. Na semináři si celou řadu her vyzkoušíme a zaměříme se přitom zvláště na praktické rady a tipy pro realizaci her, které jsou předpokladem k tomu, aby hra splnila svůj didaktický cíl.  Těšíme se na Vaši účast!

PhDr. Veronika Hutarová

Veronika Hutarová pochází z Berlína. Studovala germanistiku na Karlově univerzitě, učila němčinu na gymnáziu a na Vysoké škole ekonomické v Praze. Od roku 2001 pracuje jako reprezentantka pro nakladatelství Hueber a působí též jako lektorka ve vzdělávání učitelů NJ v Česku a na Slovensku. Každoročně lektoruje celou řadu seminářů k nejrůznějším tématům, v posledních letech též webináře.