Seminář "Landeskunde ab A1"

POZVÁNKA

Centrum pro podporu výuky německého jazyka a interkulturního vzdělávání při katedře germanistiky FF UJEP si vás dovoluje pozvat na metodicko-didaktický seminář pro učitele německého jazyka

„Landeskunde ab A1“.

Termín:           pondělí, 17. 04. 2023, 10:00 – 13:30 h

Lektorka:        Mgr. Klára Šlehoferová

Místo konání: Filozofická fakulta UJEP, místnost A 306 (budova A, 3. patro)

Ústí nad Labem

Za seminář se nevybírá žádný poplatek.

V případě zájmu se můžete přihlásit prostřednictvím e-mailu zaslaného na adresu ceproniv@ujep.cz, ve kterém prosím uveďte i školu, na které vyučujete.

Přihláška je závazná. Vzhledem k omezené kapacitě není možné se semináře zúčastnit bez předchozího přihlášení. Pokud byste po přihlášení zjistili, že se z jakýchkoli důvodů semináře nebudete moci zúčastnit, prosíme Vás, abyste nás co nejrychleji informovali, abychom mohli uvolněné místo nabídnout jinému zájemci.

Anotace

Zur Sprache gehören nicht nur grammatische Regeln, Vokabeln und Syntax. Um sich im deutschsprachigen Raum gut orientieren zu können, braucht man auch Orientierung in Kultur, Geschichte, in Gewohnheiten der Einheimischen, d. h. in der Landeskunde. Wie man solche Fähigkeiten den SchülerInnen vermitteln kann, wird im Seminar zur Landeskunde der deutschsprachigen Länder thematisiert und trainiert. Die TeilnehmerInnen werden oft in die Rolle der SchülerInnen versetzt und erleben die Aktivitäten am eigenen Leib.

Die präsentierten Materialien und Aufgaben sind für die Sprachniveaus A1-A2/B1 bestimmt.

Medailonek lektorky

Mgr. Klára Šlehoferová vystudovala německý jazyk a matematiku na PedF UK, absolvovala studijní pobyty v zahraničí. Přes deset let působí v oblasti vzdělávání, většinu času jako lektorka německého jazyka. Působila na pozici koordinátorky v Centru pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT). Dále se jako metodička podílela na vzniku ucelené řady učebních materiálů metodou CLIL (Content and Language Integrated Learning). V současné době spolupracuje s nakladatelstvím Klett na pozici konzultanta ve vzdělávání, připravuje a vede metodicko-didaktické vzdělávací programy pro vyučující NJ. Je spoluautorkou cvičebnice K nové maturitě bez obav a autorkou obrazové sady Fotogeschichten.