Workshop: Digitální média ve výuce německého jazyka

V pondělí 13. února 2017 se v prostorách Katedry germanistiky FF UJEP uskutečnil celodenní workshop Digitální média ve výuce německého jazyka. Pod vedením zkušené lektorky Karin Ransberger si učitelky a učitelé němčiny spolu s vybranými studenty učitelství (celkem 18 účastníků) prakticky vyzkoušeli řadu konkrétních aplikací a webových stránek, s nimiž je možné snadno a rychle obohatit výuku němčiny na základních a středních školách. Tento workshop je první částí plánovaného seminárního modulu, uspořádaného v úzké spolupráci s pražským Goethe-Institutem. Současně se jedná i o první „školící“ aktivitu Centra pro podporu výuky německého jazyka a interkulturního vzdělávání CEPRONIV. Uskutečnění tohoto workshopu bylo rovněž podpořeno z prostředků Evropské unie prostřednictvím grantu Euroregionu Elbe/Labe.