Workshop: Autentické materiály ve výuce německého jazyka

Přivážíte si ze svých cest různé propagační letáky, infomateriály a další tiskoviny? Tušíte, že by se tyto tzv. "autentické materiály" daly využít ve výuce, ale nevíte si s tím příliš rady? S lektorkou Klárou Jansovou (nakl. Klett) si ověříte, že tyto materiály umožňují žákům i pedagogům pestrou práci a nabízejí možnost přiblížit se každodenní realitě i ve školní třídě. Nechme žáky zažít každodenní realitu a běžné situace, do kterých se dostanou kousek za hranicemi. Nechme je zažít úspěch z komunikace v cizím jazyce již v začátcích výuky. V průběhu dvouhodinového workshopu se zamyslíme nad tím, jak můžeme jako pedagogové žákům usnadnit učení se němčiny, jaké materiály a zážitky žáky motivují a podporují v učení nebo jak můžeme nechat žáky zažít si němčinu na vlastní kůži. Workshop se uskuteční v německém jazyce, jeho kapacita je omezena.

Čas: 9. října 2017 od 14:00 do 16:00

Místo: FF UJEP (Pasteurova 13, Ústí nad Labem), místnost A 306

Účast zdarma.

Bližší info a přihlašování: ceproniv@ujep.cz.

Workshop se koná ve spolupráci s nakladatelstvím Klett.